Novinka o Percym

10. listopadu 2009 v 14:32 | hermione |  Ron Weasley

Percy Weasley by si rád zahrál Voldermorta

V rámci programu k premiéře filmu Harry Potter a Princ dvojí krve zavítal do Prahy představitel Percyho Weasleyho, původem novozélandský herec Chris Rankin. Ten sice v aktuálním díle nehraje, ale mihl se v předchozích čtyřech a objeví se i v plánovaném dvojdílném snímku Harry Potter a Relikvie smrti.
"Mám svou postavu rád. Podle mě ho lidi nechápou, vždyť je to docela fajn chlapík, akorát občas vykročí na špatnou cestu," říká Rankin. "Trochu jsem se za jeho chování na začátku styděl, herecky je pro mě ale jako záporák výzvou."
Rankin se v Praze objevil na středečním setkání fanclubu potterovské série a svou otevřeností a britským nadhledem si okamžitě všechny (převážně -náctileté slečny) získal. "Vždycky jsem byl velkým fanouškem všech knih o Harrym Potterovi," říká. "Takže když se v televizi objevila reklama, že hledají herce do filmu, neváhal jsem. Poslal jsem dopis, fotku a doufal, že mě pozvou na konkurz. Stalo se. Tři dny po něm mi volali, že mě berou. Za další tři dny už jsem byl na place."
Na atmosféru při natáčení si nemůže stěžovat. "Já vím, že to říkají všichni, ale u nás to, že jsme velká rodina, má opodstatnění. Vždyť jsme spolu vyrůstali," říká pětadvacetiletý Rankin, který se poprvé objevil už ve snímku Harry Potter a Kámen mudrců před osmi lety.
Přesto, že ho role Percyho Weasleyho proslavila po celém světě, vysněnou roli má v harrypotterovské sérii jinou. "Chtěl bych hrát Voldemorta. To by byl teprve kauf! A ano, nechal bych si kvůli tomu klidně oholit celou hlavu."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama